Úvod Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Výše už bylo nastíněno, že streptokokové infekce jsou bakteriálního původu a léčí se antibiotiky, převážně penicilinem.

Lékař zevrubnou prohlídkou pacienta, vyšetřením jeho úst a stavu mandlí, pohmatem podčelistních uzlin apod.určí diagnózu. Zjistí celkovou anamnézu, co onemocnění předcházelo, jaké má příznaky apod. Důležitým bodem diagnostiky je zjištění výše tělesné teploty, někdy rozbor krve a moči. Často se provádí i tzv. výtěry z krku, které se posílají na rozbor.

Antibiotika se stanoví většinou tzv. „na slepo“, případně se čeká na výsledky kultivace, kde se zjišťuje, která antibiotika na danou infekci nejlépe reagují.

Doplňkovou léčbou mohou být léky snižující horečku, případně jiné symptomatické léky (proti bolesti, rýmě, kašli atd.)

U kožních projevů a infekcí se předepisují antibakteriální (penicilinové) masti či roztoky, případně též antibiotika, která se podávají per orálně (ústy).

Při infekcích a užívání antibiotik, někdy ještě nějakou dobu poté, se doporučuje užívat vitamíny (zvláště řady B) a probiotika, která upravují mikroflóru a podporují imunitu. Ke zvýšení účinnosti protizánětlivých léků lze užívat doplňky stravy typu Wobenzym.

Závěr:

 Jakékoliv onemocnění je nepříjemné, o streptokokových zánětech to platí rovněž. Jejich nástup je rychlý, průběh nemoci (díky antibiotikům) nebává většinou komplikovaný. Nicméně je lépe být ostražitý, sebe i své děti chránit posilováním imunity, zdravou životosprávou a případným očkováním. Pokud dojde k nákaze, nemoc co nejrychleji a nejodborněji léčit.


Diskuse (602 komentářů)

Vera, (15. 09. 2015 01:16) Reagovat
Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your further post thanks once again.My blog :: Trim Fast Supplement: http://earthstreamcorp.com/index.php/component/k2/itemlist/user/343296
Augustus, (15. 09. 2015 08:20) Reagovat
I've been dwindling my carbohydrates slowly so by the end of the week I will probably be in the ratios mentioned above by our good friend Arcita.my weblog; ketogenic diet plantains: http://www.slideshare.net/Pruvit/pruvit-rewards-gameplan
Phillip, (15. 09. 2015 16:13) Reagovat
Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a feew of the images aren't loading correctly.I'm noot sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two differeent browsers and both show tthe same outcome.Here is my blog :: clash of clans hacks: http://www.theprovault.com/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=Ara99X2040
Barry, (15. 09. 2015 18:26) Reagovat
Strapless prom dresses are very popular not only in today's generation but since time immemorial. Following an inspiration associated with movie star Julia Roberts, this kind of celebration gown requires vintage information destroy bodice connecting a new fixed stomach which frames inside an outstanding flowery gesture within the whole design. Do not use this time to use a nail color that is going to draw attention to your nails rather than your dress and face. Combine with long,dangling, diamond earrings for a chic look and perfect your pout for loads of appeal.Here are five tips to help find the most practical outfit and accessories:. La dies like to look special in some occasions and they will select the party dresses: http://33.qy119.com and the cocktail dresses with utmost care.
Hildegard, (15. 09. 2015 22:20) Reagovat
I do not know if it's just me or if everybody else encountering problems with your site.It appears as though some of the text in your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I've had this happen before.ThanksLook into my page: Trim Fast Supplement: http://www.cellphonez.net/xe/?document_srl=157749
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Streptokok.info
Kontakty