Úvod Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Výše už bylo nastíněno, že streptokokové infekce jsou bakteriálního původu a léčí se antibiotiky, převážně penicilinem.

Lékař zevrubnou prohlídkou pacienta, vyšetřením jeho úst a stavu mandlí, pohmatem podčelistních uzlin apod.určí diagnózu. Zjistí celkovou anamnézu, co onemocnění předcházelo, jaké má příznaky apod. Důležitým bodem diagnostiky je zjištění výše tělesné teploty, někdy rozbor krve a moči. Často se provádí i tzv. výtěry z krku, které se posílají na rozbor.

Antibiotika se stanoví většinou tzv. „na slepo“, případně se čeká na výsledky kultivace, kde se zjišťuje, která antibiotika na danou infekci nejlépe reagují.

Doplňkovou léčbou mohou být léky snižující horečku, případně jiné symptomatické léky (proti bolesti, rýmě, kašli atd.)

U kožních projevů a infekcí se předepisují antibakteriální (penicilinové) masti či roztoky, případně též antibiotika, která se podávají per orálně (ústy).

Při infekcích a užívání antibiotik, někdy ještě nějakou dobu poté, se doporučuje užívat vitamíny (zvláště řady B) a probiotika, která upravují mikroflóru a podporují imunitu. Ke zvýšení účinnosti protizánětlivých léků lze užívat doplňky stravy typu Wobenzym.

Závěr:

 Jakékoliv onemocnění je nepříjemné, o streptokokových zánětech to platí rovněž. Jejich nástup je rychlý, průběh nemoci (díky antibiotikům) nebává většinou komplikovaný. Nicméně je lépe být ostražitý, sebe i své děti chránit posilováním imunity, zdravou životosprávou a případným očkováním. Pokud dojde k nákaze, nemoc co nejrychleji a nejodborněji léčit.


Diskuse (602 komentářů)

Romana, (22. 06. 2010 12:25) Reagovat
:sad:V porodnici mi řekli,že mám streptokoka,jestli o tom vím?...Nikdy jsem o tom neslišela,žádný lékař mi o tom neřekl,ani obvodní lékařka.Mám problémy s klouby a měla je i naše babička,tak mi bylo vždy řečené,že jeto dědičné,tak hsem se stouto odpovědí smířila...problémy se věkem zhoršují,na lékaře nedbám /stejně mi nikdy nic nenabidli/ale začla jsem číst bylinkáře Pavla Vánu a využila jsem jeho rad ...a zatím to funguje.Pomáhá mi i Alveo(harmonizační byliné tonikum)
Any, (16. 07. 2010 06:50) Reagovat
Dobrý den, bylinkář Pavel Váňa je zlatý člověk, mojí mamce vyléčil bércové vředy a mě vyléčil těžký zánět průdušek kdy mi ani třetí antibiotika už nezabírali a v obou případech si dále doktoři už nevěděli rady... :cry: :cry: :cry: :cry:
Joh, (16. 07. 2010 07:59) Reagovat
Věřím, že pan Váňa je šikovný bylinkář, ale co má společného bércový vřed se streptokokem? Nebo snad to má souvislost?
MARTIN, (12. 04. 2012 12:14) Reagovat
Asi je pan Váňa léčitel přes všechno. Bohužel na všechno bylinky nezabírají a už vůbec ne streptokoka.
otázka, (04. 09. 2012 10:34) Reagovat
Dá se vůbec streptokok léčit nějak jinak než antibiotiky? Co já vím (a nevím toho mnoho), tak nedá...
Majda, (01. 11. 2012 17:12) Reagovat
Podle mě na streptokoka zabírají pouze antibiotika.
Jarka, (21. 10. 2010 19:56) Reagovat
Prosím o radu dnes mě byla zdělena diagnoza-streptokok při nakupu antibiotik mě v lekárně poradili,že je dobré si koupit pro zvýšení imunity laktobabacili,protože jsem usoudila,že na tom něco je tak jsem si je zakoupila.Ale neoptala jsem se jak je používat,jestli po dobrání antibiotik nebo součastně s nimi,hned první den.Děkuji za odpověď.Jarka
Katka, (24. 10. 2010 14:01) Reagovat
to se bere vždý po dobrání antibiotik.
Ivet, (02. 11. 2010 09:18) Reagovat
Manžel má silnou cukrovku, amputovali mu před šesti týdny prsty na noze a pořád se to nehojí, dnes zjistili streptokoka a hrozí amputace nad kolenem.Nemohou najít vhodná antibiotika,pořád má horečky.Má někdo radu či útěchu?
Anna, (01. 03. 2012 16:41) Reagovat
Mám stálý zénět, nikdo neví kde a z čeho. Vždy to zjistí z rozboru krve. Pořád jsem unavená a začaly mne zlobit i záněty kůže bakteriálního původu. ATB masti příliš nezabírají, ale ATB tablety nechci, protože pomohou jen krátkodobě - a po nich se to všechno ještě víc zhorší. Našla jsem nedávno adresu na Ravo Zapper, je to elektrický přístroj, který prý odstraňuje tyto bakterie.Teď se rozmýšlím, že ho koupím, co když pomůže???
Verča, (07. 06. 2011 17:09) Reagovat
Ahoj jsem těhotná ve 32týdnu a dnes mi doktorka oznamila že mám bacil streptokoka,ale už mám 4den antibiotika s názvem Amoksiklav. tak se chci zaptat jestly to nemůže ubližit miminku a jestly se to nemůže naněj přemést...a taky jestly to odemně nemůže dostat má třiletá cera.....děkuji za radu
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Streptokok.info
Kontakty