Úvod Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Jak probíhá diagnostika a léčba streptokokových infekcí?

Výše už bylo nastíněno, že streptokokové infekce jsou bakteriálního původu a léčí se antibiotiky, převážně penicilinem.

Lékař zevrubnou prohlídkou pacienta, vyšetřením jeho úst a stavu mandlí, pohmatem podčelistních uzlin apod.určí diagnózu. Zjistí celkovou anamnézu, co onemocnění předcházelo, jaké má příznaky apod. Důležitým bodem diagnostiky je zjištění výše tělesné teploty, někdy rozbor krve a moči. Často se provádí i tzv. výtěry z krku, které se posílají na rozbor.

Antibiotika se stanoví většinou tzv. „na slepo“, případně se čeká na výsledky kultivace, kde se zjišťuje, která antibiotika na danou infekci nejlépe reagují.

Doplňkovou léčbou mohou být léky snižující horečku, případně jiné symptomatické léky (proti bolesti, rýmě, kašli atd.)

U kožních projevů a infekcí se předepisují antibakteriální (penicilinové) masti či roztoky, případně též antibiotika, která se podávají per orálně (ústy).

Při infekcích a užívání antibiotik, někdy ještě nějakou dobu poté, se doporučuje užívat vitamíny (zvláště řady B) a probiotika, která upravují mikroflóru a podporují imunitu. Ke zvýšení účinnosti protizánětlivých léků lze užívat doplňky stravy typu Wobenzym.

Závěr:

 Jakékoliv onemocnění je nepříjemné, o streptokokových zánětech to platí rovněž. Jejich nástup je rychlý, průběh nemoci (díky antibiotikům) nebává většinou komplikovaný. Nicméně je lépe být ostražitý, sebe i své děti chránit posilováním imunity, zdravou životosprávou a případným očkováním. Pokud dojde k nákaze, nemoc co nejrychleji a nejodborněji léčit.


Diskuse (602 komentářů)

Amber, (13. 09. 2015 18:20) Reagovat
Everyone loves what you guys are up too. This sort of clever work and reporting! Keep up the wonderful works guys I've added you guys to our blogroll.My weblog: xxx: http://www.zhangjiuchun.cn/blog/member.asp?action=view&memName=CharoletteGaunt
Candida, (13. 09. 2015 22:48) Reagovat
My relatives all the time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting knowledge all the time by reading thes pleasant articles or reviews.Look at my web site ... buy twitter followers: http://www.berlin-music-art.com/soundcloud/buy-soundcloud-plays/
Wilhemina, (14. 09. 2015 18:59) Reagovat
Hello all, here every one is sharing these kinds of know-how, therefore it's pleasant to read this website, and I used to pay a quick visit this website all the time.My web-site instagram photo (http://www.sozialy.com/: http://www.sozialy.com/instagram/buy-instagram-followers.html)
Hosea, (14. 09. 2015 19:13) Reagovat
Your method of telling everything in this piece of writing is in fact good, all be able to effortlessly understand it, Thanks a lot.Here is my web blog: online affiliate marketing: http://www.swiss-bulls.net/index.php?mod=users&action=view&id=376991
Twila, (14. 09. 2015 21:42) Reagovat
1. Regularly, a functional vacation premises Becoming For a minimum of 90, for it to be of their necessary set up 90 stages, we'd like styles but also best suited and as a result non-elite businesses prior to A Language Like German GS criteria,while much as 100 metres because separate thousand parts of generally speaking easy places, are allowed to have more as compared with 1 centimetres along with malfunction. There are a couple sides to this topic, so let's take a look at this for a minute.Feel free to visit my site; movie star planet hack tool: http://moviestarplanethackers.co/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Streptokok.info
Kontakty