Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (58 komentářů)

Petr Kohout, (11. 05. 2010 22:01) Reagovat
Dobrý den, je mi 19 let a už odmala jsem byl náchylný na záněty středního ucha, díky zúžené eustachovy trubice do levého ucha... Sportoval a jsem a v zimě pokaždé trpěl rýmou.. Po té, co jsem sport přestal provozovat, mi byl po roce zjištěn Streptokok skupiny B – Streptococcus agalactiae.... Léčen byl antibiotiky, avšak neúspěšně... Asi 5 doktorů se mě snažilo léčit léky na posílení imunity, ale ani jeden nebyl úspěšný.. Bylo mi řečeno, že tento druh streptokoka má v těle každý z nás, ale díky mé snížené imunitě se mé tělo mu nedokáže bránit.. Nevím, co s tím, je to opravdu nepříjemné, pořád někde kašlat a smrkat... Prosím o radu nebo pomoc.. děkuji
Martina, (12. 05. 2010 07:54) Reagovat
Ahoj, sama mám děti a ty mají stejný problém jako ty. Kluk má streptokoka a kašle a má rýmu, vždy mu udělali výtěry a dali antibiotika, zároveň ale udělali výtěry ještě u mé dcery, která ho měla také a asi i má, ale jí nic nedělá, nekašle, nemá teploty, je zdravá. Doktor mi řekl, že ona je proti němu imunní, ale může dál být bacilonosič a nakazit další lidi včetně svého bratra :-) který ho nesnese. Já bych ti radila si koupit nějaké vitamíny na imunitu, jíst zdravě a nebo opravdu chodit k doktorovi a i když ti dá antibiotika tak to neřeš. Měj se hezky a snad ti bude již lépe. Martina
MARTINA, (27. 10. 2011 08:58) Reagovat
Dobrý den,zkoušejte to dál. Myslím léčbu. Často to trvá dlouho, než se člověk zbaví streptokoka. Moje známá brala mnoho nejrůznějších antibiotik, ale nakonec se ho zbavila.Přeji vám hodně štěstí a sil.
Ina, (16. 05. 2010 14:53) Reagovat
Dcera měla 2-krát po sobě angínu s týdennou přestávkou.Druhou angínu měla klasickou hnisavou angínu. Po skončení antibiotik, jí pani doktorka odebrala krv na rozbor.Byla jí zjištěná zvýšená sedimentace a hodnoty na testy strepto... hranica max.200 měla cez 500. O dva týdny jsme byli opět na odběr krvi a měla sedimentaci ještě zvýšenou oproti předcházejíci.Test na strepto... byli vyše 1000.Bylo mi oznámene, že dcera má v krvi streptokoka a dostala na 20 dní penicilin. Byly jsme po 6 dnů užívaní u krční. Výtěr z mandlí a okolí byl v pořadku bez streptokoka. Dcera sa cití dobře bez teplot, jen se rychlěji unavý. Můj dotaz: Bylo mi řečeno, že se máme sledovat celá rodina a při nějakých příznakech jít okamžitě k doktorce. Nebo se teho nezbavíme? Jak se to prenáší, když to dcera má jen v krvi? Zabere jej ten penicilin? (po 1 penicilině-1.angína a po dvoch dávkach rovamic při 2.angíně). Všude se píše jen streptokok v krku, střevech, v ledvinách a nikde co to znamená v krvi.
Gogy, (03. 08. 2012 10:59) Reagovat
Ahoj, streptokok není v krvi. V krvi je jen indikátor, protilátka, kterou tělo vytváří proti němu (ASLO).
Ančí, (15. 08. 2012 06:41) Reagovat
Takže, aby mohl být u mě odhalený streptokok, je nutné provést výtěr. A když mi dělají výtěr na něco jiného, tak ale odhalí streptokoka, že? Jen se ujišťuju, že to tak je.
Daja, (19. 05. 2010 07:06) Reagovat
Dobrý den prosím vás opakovaně mi byl nalezen streptokok beta. hemolyt. skupinu nelze určit. Je tento streptokok neškodný? Začala jsem brát homeopatika streptococcinum 30ch 5tablet 1x za 14dní. Na krčním mi doporučili přestat kojit, že se někdy streptokok může objevovat při oslabené imunitě, kterou důsledkem kojení můžu mít. Já bych ale kojení ukončovat nechtěla. Tak beru ty homeopatika a uvidím. Je mi však divné že ten streptokok nemá skupinu. Na ORL mi to nedokázali vysvětlit. Na PNC jsem alergická, jedny abtib. jsem dobralal avšak se žádným výsledkem. Potíže v krku nějak nemám,horečnaté angíny taky ne. Občas čepy v krku a bělejší jazyk. Trhat mandle se mi nechce, věřim že jde o filtr který zachycuje bacily co můžou bez mandlí dělat v těle neplechu. Moc vám děkuji za radu.
Blanka, (04. 06. 2010 16:10) Reagovat
Dobrý den,I já se již delší dobu nemohu toho zbavit,sama jsem prodělala 2 angíny po sobě,vždy mám 14 dní pokoj a jedu na novo pri 3 mi dělali výtěr z krku a zjistili mi streptokoke typu B,to už ale byla nemocná i mladší dcera a manžel měl také angínu,děti šli na výtěr a potvrdili ho oběma,manželovi výtěr odmítli udělat s tím,že když dobral penicilin má to vyléčené,já šla do práce,kde jsem vydržela 4 dny a mám prý zánět moč.měchýře(mám v moči krev(,ale starší dcera je po antibiotikách 4 dny a začalo jí bolet opět v krku,výrěr jí povrdil opět streptokoka,jiného druhu,takže opět má antibiotika a celá rodona jsme dnes absolvovali výtěr a čekáme na výsledy.Já sama beru již 4 antibiotika během 2 měsíců a je mi na nic,5 let jsem nenavštívila lékaře a teď jsem tam více jsk doma ,jak se zbavit této nemoci????? Děkuji :-x :eek:
eliška, (16. 02. 2011 08:15) Reagovat
čtu o tom,že jste měly streptokoky,jak se vám podařilo je nakonec vyléčit.
MARTINA, (29. 09. 2011 12:47) Reagovat
Tak většina lidí se snad nakonec streptokoka zbaví. Mě se to také povedlo, ale za tu dobu jsem vystřídala různá antibiotika a byl to vcelku běh na dlouhou trať.
MONIKA, (06. 06. 2010 21:05) Reagovat
Dobrý den,na začátku těhotenství mi zjistili steptokoka. Bojím se, jestli to neohrozí nějak zdraví mého miminka. Máte s tím někdo zkušenosti?Děkuji za případné názory a informace.
VERONIKA, (23. 06. 2010 10:37) Reagovat
Dobrý den,většinou se v těhotenství nějak zvlášť neléčí a riziko pro miminko představuje až při porodu, během kterého se může nakazit. Proto se při porodu podávají mamince antibiotika.
BLANKA, (02. 07. 2010 16:49) Reagovat
Potvrzuji, taky jsem ho měla v těhotenství a bylo mi řečeno, že to není žádná výjimka.
ŠTĚPA, (22. 09. 2010 09:38) Reagovat
I já mám zkušeost se sterptokokem v těhotesntví a mám zdravé miminko, takže se toho nebojte.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Streptokok.info
Kontakty